הגנה על הילדים: שמירת הילדים הרחק מאתרים למבוגרים ותכנים פוגעניים

 • במסגרת המאמצים המתמשכים שלנו בעדשת עירום להפוך את החוויה שלך למהנה ובטוחה ככל האפשר, יצרנו מסמך זה כדי לעזור להורים להבין כיצד להגן על ילדיהם מחומר מקוון לא הולם.

  הצעד הראשון כדי להגן על המשפחה שלך הוא להתקין תוכנת בקרת הורים במחשב שלך.
  חבילות תוכנת בקרת ההורים הידועות ביותר הם Cyberpatrol, Net Nanny ו - Safety Surf.
  כמו כן, ספקי שירותי אינטרנט מסוימים מספקים סינון תכנים כחלק מהשירות הבסיסי שלהם. בדוק עם ספק שירותי האינטרנט שלך את האפשרויות שהם מציעים.

  תוכנת בקרת הורים פועלת על ידי חסימת גישה לאתרי אינטרנט ספציפיים ותוכן באינטרנט. ברוב המקרים, כאשר אתה קונה את התוכנה היא כבר מכילה רשימה גדולה של אתרים שאינם מתאימים לילדים. בנוסף אתה יכול לעדכן את התוכנה דרך אתר האינטרנט של היצרן או במקרים מסוימים, התוכנה תעדכן את עצמה.

  דרך נוספת שבה תוכנות הסינון עובדות היא לחסום אתרים המבוססים על מילות מפתח, כגון "סקס".
  עם זאת, תוכנת סינון לא משמשת רק כדי לחסום את הגישה לחומר המיועד למבוגרים בלבד. אתה יכול להגדיר את התוכנה לסינון לנושאים כגון טבק, סמים ותרבות סמים, אלכוהול, אלימות וגזענות.

  ייתכן שיש רק מחשב אחד בבית שלך, וייתכן שאתה משתמש באותו מחשב כמו הילדים, ולכן אתה יכול להגדיר את המערכת לסינון תוכן בשעות מסוימות, כגון כאשר אתה בעבודה ולא בסביבה כדי להשגיח על הגלישה באינטרנט של הילדים. אתה יכול להגדיר במערכת סיסמא שרק אתה יודע, כדי לעקוף את המגבלות.
  חלק מהתוכנות יכולות גם לחסום מידע אישי, כגון שם, כתובת ומספר טלפון, שנשלח מהמחשב שלך. זוהי דרך מצוינת להגן על ילדים מפני עברייני מין באינטרנט.
  תוכנות רבות מאפשרות לך ליצור רמות של אבטחה וסינון שונות המבוססת על הגילים השונים של משתמשי המחשב. ניתן להגדיר לילדים ברמת אבטחה גבוהה וסינון תכנים כבד, אבל כאשר אתה נכנס למחשב, אתה יכול להגדיר לא לסנן כל תוכן בכלל.

  דבר אחד שיש לזכור הוא שעל ידי התקנת תוכנת סינון במחשב שלך, אתה יכול גם להגביל את הגישה של הילדים לאתרים לגיטימיים. זה נכון במיוחד אם להסתמך על מילות מפתח (כגון "סקס") לחסימה. מילות מפתח מסוימות מופיעות באתרי חדשות ומידע לגיטימיים, ולכן עדיף להתנסות עם הגדרות שונות בעת קביעת תצורת פקדי המסנן.

  התקנת תוכנת סינון היא לא ערובה לכך שהילדים לא יהיו חשופים לחומר בלתי הולם באינטרנט.
  אתרים חדשים צצים כל יום, ולכן חשוב לשמור את התוכנה שלך מעודכנת.
  כמו כן, למד כיצד תוכנת דפדפן האינטרנט שלך עובדת, כך שאתה יכול לבדוק את האתרים שבהם המשפחה שלך ביקרה (תכונת "ההיסטוריה", שמציגה רשימה של אתרי אינטרנט שבהם ביקרו ידי דפדפן האינטרנט).

  שיחה עם הילדים על הסכנות שקיימות באינטרנט ופיקוח על הגלישה שלהם באינטרנט הם עדיין הדרכים הטובות ביותר כדי להגן עליהם.כמה נקודות מפתח כלליות הקשורות לבטיחות באינטרנט לילדים שלך:

 • הדרך אותם לעולם לא למסור פרטים אישיים על עצמם או על בני המשפחה לזרים שהם עשויים לפגוש באינטרנט או בחדר צ'אט.
 • הזכר להם שהאינטרנט זה מקום שקל מאד לאנשים להתחזות בו למישהו אחר. אנשים יכולים בקלות לשנות את שמם, גילם ומינם במטרה להתקרב לילדים.
 • למד אותם שהם לא צריכים לפגוש חבר חדש באינטרנט ללא נוכחות מבוגרת.
 • תגיד להם שלא לתת את התמונה שלהם לאדם זר, ושאם הם אי פעם יקבלו תמונה עם תוכן מיני, או משהו שהם מוצאים מטריד, הם צריכים לכבות את המחשב באופן מידי ולספר לכם על זה.
 • תן להם לדעת שאם הם נתקלים במשהו או מישהו מסוכן שהם יכולים לספר לך על זה, וכי לא תוכל להאשים אותם.

הנה כמה אתרים שבם אתם יכולים להשיג תוכנה לבקרת הורים:
 1. CyberPatrol
 2. Safety Surf

אתרי מידע בטיחות באינטרנט טובים עבור ילדים ומבוגרים גם הם:
 1. GetNetWise.org
 2. RestrictedToAdults.org